portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Habenda - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Blok E » Forum » Dot. wezwania policji
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Dot. wezwania policji

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
eSJotA 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Sob Paź 01, 2011 22:41
Posty: 32
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 11:52    Temat postu: Dot. wezwania policji

Sobota, późny wieczór. Siedzę sobie spokojnie przy kuchennym stole z żoną i mamą, która przyjechała na dzień babci do naszej córki. Siedzimy sobie i rozmawiamy przy winie, aż tu nagle ktoś dzwoni... Ciekawe, myślę sobie, ale otwieram. Moim oczom ukazali się policjanci. Zapraszam ich do środka i wyjść nie mogę z podziwu, kiedy mnie informują, że sąsiedzi zgłosili im nasze głośne zachowania, puszczanie muzyki, itp. Zostałem spisany i pouczony...

Pod wpływem zaskoczenia napisałem uprzejmą i - co najważniejsze - grzeczną kartkę z podziękowaniami za dostarczenie niezapomnianych doznań. W odpowiedzi pewien szanowny i niezwykle elokwentny sąsiad zwyzywał mnie na kartce od hołoty, na dodatek przez "ch". Zorientowałem się, że prawdopodobnie w bloku odbywała się inna impreza, która uprzykrzyła komuś życie do tego stopnia, że wezwał policję. I tu zbliżamy się do konkluzji, która w żaden sposób nie ma na celu oceniać granice wytrzymałości sąsiadów. Jeżeli strzelamy, to strzelajmy celnie, minimalizując prawdopodobieństwo rykoszetów. Jeżeli wzywamy policję, to wzywajmy do konkretnych osób.

Zauważyłem niezwykłą wrażliwość części naszej wspólnoty na hałasy. Niezwykłą, gdyż krzyczenie na dzieci, które bawią się pod blokiem, uważam za coś niezwykłego. I mam taką małą prośbę, żebyśmy przed pouczaniem innych, w mniej lub bardziej cywilizowany sposób, postarali się najpierw spojrzeć krytycznie na nasze zachowania.

_________________
"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe."
(Demokryt)
doubleud 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Pon Sty 21, 2013 12:42
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Łostowice

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 13:09    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

Szanowny sąsiedzie,

Oczywiście nic nie tłumaczy agresywnego i nieprzystającego do sytuacji języka kartki, która pokazała się na klatce w odpowiedzi na Wasz wniosek. Sam również byłem zażenowany poziomem i odręcznie napisanym tekstem, ale zakładam, że to nie do przeskoczenia nawet w tak niewielkiej społeczności.

Jeżeli chodzi o samo wezwanie to pozwolę sobie zauważyć, iż sam fakt spisywania jest raczej głupotą ze strony Policji, gdyż źródło dźwięku dało się na klatce relatywnie łatwo zlokalizować. Tym bardziej, że kiedy już przyjechali (nie spałem, jak i pewnie połowa bloku) finalnie udali się pod właściwy adres.

Jako, że pierwsze wezwanie nie było moje - trudno mi wyrokować o tym, jak zostało wykonane. Faktem jest, że gdy z kolei ja dzwoniłem za drugim razem dostałem od oficera dyżurnego sugestię, że może to być inne mieszkanie, niż to o którym mówię. W związku z powyższym zostawiłem to do rozstrzygnięcia patrolowi, który przyjedzie.

Stanowczo zgadzam się z tym, że pokrzykiwanie na dzieci, które bawią się przed blokiem to pewna przesada.
Nie zgodzę natomiast, że "zapewne odbywała się inna impreza". Zakładam, że ktoś z 4-tego piętra mógł tego nie słyszeć, ale "odjazd", jaki zafundowali nam jedni z sąsiadów (jedyni chyba w bloku najemcy, a nie właściciele) był słyszalny co najmniej w obrębie ościennych mieszkań, a i na klatce tym bardziej ! I nazywajmy rzeczy po imieniu - puszczanie muzyki na pełen gwizdek od 24:00 do 7:00 (!!!) jest chamskie, naganne i musiało się wiązać z wizytą policji. Ja rozumiem, gdy ktoś chce zorganizować urodziny i głośne rozmowy, czy nawet sensownie puszczony sprzęt audio mnie nie drażni, ale to przekroczyło wszystkie granice - stąd zapewne poranna kartka na klatce.

Sam postanowiłem, że tego nie popuszczę i w przypadku recydywy po prostu będę wraz z sąsiadami chciał wnieść sprawę do sądu na drodze cywilnej.

Przykro mi więc, że oberwało się niewinnemu (mimo, iż sam w tym nie uczestniczyłem), to jednak reakcję sąsiadów uważam za adekwatną do sytuacji. Zakładałem, że w tak ewidentnym przypadku rykoszet nie powinien mieć miejsca i policja była w stanie sama rozsądzić, co i gdzie się odbywa, a nie składać wizyty na ślepo. Niemniej jednak mi przykro, że tak się właśnie stało.
eSJotA 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Sob Paź 01, 2011 22:41
Posty: 32
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 13:44    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

Zgadzam się ze wszystkim, co Szanowny Sąsiad napisał.

Serdecznie pozdrawiam.

_________________
"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe."
(Demokryt)
mrpresident 
   

Nowy na forum


Wiek: 45
Dołączył: Pon Sty 21, 2013 14:26
Posty: 2
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 14:30    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

jako mieszkanka bloku zauważyłam, że imprez w bloku w sobotnią noc odbyło się więcej niż jedna... jedna z nich skończyła się o 1.30 natomiast inna, na ostatnim piętrze trwała do 7 rano...widocznie rykoszetem oberwało się też i trzeciej imprezce...
doubleud 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Pon Sty 21, 2013 12:42
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Łostowice

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 15:01    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

Na ostatnim piętrze ? Poważnie ? Hmmm, byłem gotów posądzać pierwsze piętro, ale to już totalnie zbiło mnie z tropu. Jeżeli na pierwszym słyszałem to, co słyszałem, to wolę nie myśleć co musiało być wyżej...

Wiem tylko, że do 7:00 faktycznie ktoś puszczał muzykę tak, że co najmniej pół bloku nie spało, tylko zastanawiam się skąd finalnie szedł dźwięk, bo teraz już w ogóle straciłem orientację.
mrpresident 
   

Nowy na forum


Wiek: 45
Dołączył: Pon Sty 21, 2013 14:26
Posty: 2
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 15:10    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

na drugim skończyli o 1.30 i był spokój. może rzeczywiście te basy z pierwszego piętra dudniły...faktem jest że gdzieś dudniło do 7 rano..
kati321 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Kwi 16, 2010 21:54
Posty: 70
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 19:42    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

No niestety muza grała jeszcze po 8 rano jak wychodziłam z domu. Imprez było kilka, ta pierwsza była na drugim piętrze i skończyła się gdzieś po 1 w nocy. Nie wiem gdzie była druga, ale dzięki niej dzieciaki budziły mi się co chwila, a mieszkam na parterze. Obstawiam pierwsze piętro, ale pewności nie mam. W każdym razie jestem w stanie zrozumieć wiele, ale to była juz przesada.
Karitei 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:19
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 22:35    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

Witam sąsiadów,

to ja już się pogubiłam co do ilości imprez Smile jedno wiem, mieszkamy na 3 piętrze, ale to co działo się pod nami przechodziło ludzkie pojęcie....i tak do prawie 3 rano...

Następnym razem też pokuszę się o wezwanie Panów w granatowych wdziankach.

Pozdrawiam
eSJotA 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Sob Paź 01, 2011 22:41
Posty: 32
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 10:53    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

Tylko proszę o dokładne wskazywanie źródeł hałasu, bo jak się zgłosi, że ogólnie gdzieś jest głośno, to później chodzą po mieszkaniach i słuchają pod drzwiami. I w takim przypadku nawet rozmowy trzech osób okazują się być głośne.
_________________
"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe."
(Demokryt)
Gundam 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Sty 23, 2013 7:09
Posty: 1
Skąd: Gdańsk-Habenda

PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 7:44    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

3 imprezy... Shocked
Akurat mieszkam na pierwszym piętrze Very Happy, niestety nie wyszłam z mieszkania, aby pofatygowac sią na klatkę i posłuchać, a szkoda jak widzę.
Jeszcze większa szkoda, że nasi sąsiedzi, którzy zaaplikowali nam taką dawkę hm.. muzyki nie czytają zapewne forum...
eMeMeS 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Gru 19, 2010 17:50
Posty: 143
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 19:57    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

Tak naprawdę głośne puszczanie muzyki nawet poza godzinami ciszy nocnej do kulturalnych nie należy.
Robienie imprezy dyskotekowej w domu jest przejawem ubóstwa. Obciążenie ratami kredytu uniemożliwia zabranie znajomych do lokalu w mieście i powrót z imprezy taksówką.
Może to być także przejaw rekompensowania małego interesu ilością watów w sprzęcie. Podobnie jak z długością anten CB.
Chyba rozwiązaniem będzie w przyszłości zejście do piwnicy i wyłączenie głównego bezpiecznika lokalu z imprezą z jednoczesnym wymienieniem wkładki do drzwi w pomieszczeniu gospodarczym.
Pozdrawiam przed nadciągającym weekendem.
zenon_twarogal 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 01, 2012 8:20
Posty: 192
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 20:06    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

eMeMeS napisał:
Robienie imprezy dyskotekowej w domu jest przejawem ubóstwa. Obciążenie ratami kredytu uniemożliwia zabranie znajomych do lokalu w mieście i powrót z imprezy taksówką.

Rewelacyjnie powiedziane Wink.
Brecht 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Maj 05, 2010 11:19
Posty: 108
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 9:25    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

Oj ludziki zawistne, takie imprezy odbywają się w naszym bloku raz na pół roku, raz na rok? Jedna z libacji odbywała się w mieszkaniu obok mnie, akurat za ścianą pokoju w którym spało moje małe dziecko. Jakoś daliśmy radę bez wzywania prewencji. Następnym razem życzę więcej opanowania i wyrozumiałości. Szyderczy lokator, który śmieje się z czyjegoś ubóstwa pewnie sam nie ma zbyt wielu znajomych, dlatego musi szukać rozpaczliwie podczas imprez na mieście.
eSJotA 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Sob Paź 01, 2011 22:41
Posty: 32
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 10:20    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

Brecht napisał:
(...) takie imprezy odbywają się w naszym bloku raz na pół roku, raz na rok? (...) Następnym razem życzę więcej opanowania i wyrozumiałości. (...)


W pełni się zgadzam. Powinniśmy wykazywać względem siebie więcej wyrozumiałości i zastanowić się, czy my sami czasem nie jesteśmy dla sąsiadów źródłem hałasu, czy też innych niedogodności.

Z uśmiechem i życzliwością dla sąsiadów będzie nam żyło się lepiejSmile

_________________
"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe."
(Demokryt)
looper 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Lut 22, 2013 17:16
Posty: 5
Skąd: Habenda

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 17:33    Temat postu: Re: Dot. wezwania policji

Miałem się tu nie logować ale co tam. Wezwanie policji jest co najmniej słabe a już na pewno mało męskie. Kolo nie potrafi podejść ? Tchórzliwe zachowanie – a wątpię, że wśród lokatorów jest ktoś z kim nie można się dogadać, dresów , blokersów czy recydywy nie zaobserwowałem. A jak taki zamożny chłopie jesteś to może wystaw sobie chatę na obrzeżach miasta i będziesz miał spokój. Takie pseudokozaczenie na forum trąci lekko nowobogactwem ze słomą w butach, właścicielstwo pełną gębą, heh. Wstyd mi jest też czasami jak ktoś mnie odwiedza i czyta te durne kartki, które ludzie zostawiają sobie na drzwiach wejściowych – k….a – co to jest słup ogłoszeniowy ? Alternatywy 4 jak znalazł. Tak przy okazji - mi muzyka nie przeszkadzała i nie będzie przeszkadzać jeśli imprezy będą w takich częstotliwościach. Fajnie, że ludzie potrafią się bawić w tych pop........ czasach gdy sąsiad na sąsiada patrzy wilkiem.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama