portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Habenda - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Blok D » Forum » W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
przemko30 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Wrz 04, 2011 19:58
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 16, 2013 8:58    Temat postu: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

Szanowni mieszkańcy a szczególności właścicielu słynnej już na osiedlu skody, jestem pełen podziwu,naprawdę można pogratulować -czasem wystarczy choć trochę pomyśleć o innych o pieszych,jeżdżących wózkach z dziećmi a nawet samych dzieciach..Mam nadzieje że w końcu się posypią mandaty za głupotę... Najlepiej sobie nawzajem utrudniać życie niż żyć jako jedna wspólnota na osiedlu....
zenon_twarogal 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 01, 2012 8:20
Posty: 192
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Śro Sty 16, 2013 9:38    Temat postu: Re: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

Tak na marginesie - dublowanie postów powoduje bałagan Smile.
przemko30 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Wrz 04, 2011 19:58
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 16, 2013 10:24    Temat postu: Re: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

Oj wiem ..sorki a Ci co i tak parkują byle jak na pewno tego nie czytają i maja to w d...a chodzi o skodę felicję -nie znam modelu ciemna, w dzień było by lepiej widać kolor..Wink,ale już było o niej głośno z miesiąc temu.. Wogóle robi się jeden wielki bajzel z tym każdy robi co chce ,tak samo głupie parkowanie-delikatnie mówiąc między szlabanami -wogóle zimą jak są takie warunki ślisko..no pogratulować odwagi i rozumu.. Chyba częściej muszą nasze osiedle odwiedzać odpowiednie organy porządkowe..
zenon_twarogal 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 01, 2012 8:20
Posty: 192
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Śro Sty 16, 2013 11:29    Temat postu: Re: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

Sąsiedzie, jak widzisz takie sytuacje, to dzwoń do SM, w przeciwnym wypadku mogą nie dotrzeć na czas Smile. Jak każdy będzie myślał, że ktoś inny coś zrobi, to może się okazać, że nie zrobi tego nikt Smile.
Rincewood 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Śro Mar 26, 2008 21:52
Posty: 211
Skąd: Gdańsk-Habenda

PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 9:35    Temat postu: Re: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

Nie jeżdżę ta skoda ale mam pytanie do mądrali, gdzie ma postawić osoba, która przyjechała po 18-19 z pracy swój samochód skoro nie ma gdzie? Na parkingu stoją różne rupiecie, które zajmują kilka miejsc do tego zrobił się z parkingu dla mieszkańców parking na służbowe dostawczaki.. to wam nie przeszkadza ale samochody (przytulone do płotu) osób, które późno wracają z pracy z zakupami i z dzieckiem na rękach..

Może czas wziąć się za te wraki i dostawcza ki, które blokują miejsca. A co do skody to nie zauważyłem by nie było przejścia, no chyba że jest się tak grubym, że potrzebuje się 3 m szerokości.

Jak wam się nudzi to weźcie się za coś pożytecznego a nie donoszenie gdzie tylko się da. A naklejkę z karnym przyklejcie sobie towarzyszu donosicielu na czoło bo bardziej wam do twarzy.

_________________
Airwick odświeżacz do ust
1204909
zenon_twarogal 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 01, 2012 8:20
Posty: 192
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 12:36    Temat postu: Re: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

Widzę, że kolega miał ciężki tydzień lub wstał lewą nóżką? Smile Proponuję udać się na spacerek, głęboko pooddychać, to ciśnienie lekko opadnie, a i perspektywa spojrzenia na sprawę może się zmieni. Dostawczaki sąsiedzie, to zupełnie inny temat, my tu rozmawiamy o autach, które parkują nie tam, gdzie powinny - jak chcesz pogadać o busikach, to załóż wątek, na pewno każdy zainteresowany się tam wypowie. A odnośnie Twojej sąsiedzie wesołej twórczości porannej. Przyjeżdzam na osiedlę w różnych porach, zdaża się, że po okienku serwisowym w pracy ląduje tutaj około godziny 4 w nocy. Uwierz mi, że jak mieszkam tutaj ponad 2 lata, to nigdy nie miałem sytuacji, w której bym nie zaparkował na miejscu dozwolonym do parkowania. Wiesz, dlaczego nie miałem problemu ze znalezieniem miejsca? Bo chciałem je znaleźć. Ot i cała tajemnica Smile. Lewusy, o których piszemy, są zwykłymi leniami, którym wygodniej jest zaparkować tak, żeby swojego tyłka za daleko nie nosić. I nie bierz sąsiedzie nikogo na litość argumentem dziecka na rękach, bo ja też mam dziecko, też je noszę na rękach, też muszę przynieść zakupy lub mebelek z Ikei do domu Smile. Żaden to przyjacielu argument. Zdarza się oczywiście, że trzeba jakieś duże gabaryty wnieść do chatki, wtedy przecież każdy może sobie zaparkować na awaryjnych, a po skończonej robocie przeparkować auto, a nie zostawić gdzie popadnie.

Reasumując, wyluzuj Panie i trochę mniej pieniactwa na weekend, bo się siwych włosów nabawisz Smile. Jak Twoja małżonka ze wspomnianym przez Ciebie dzieckiem w wózku będzie jechała do Biedroneczki po ziemniaki na Twój obiad i przyjdzie jej przebijać się przez zaspę, bo falas zaparkował swoją taczkę na chodniku przy śmietniku ABCD, to szybko zmienisz zdanie Smile. Oczywiście, można to olać, można udawać, że się nie widzi, można objechać parking na około, można to czy tamto, ale czyż nie lepiej od razu prostować to, co jest do wyprostowania (łącznie z bolącymi Cie dostawczakami)? Przez takich twardzieli, którzy w ludziach mówiących o problemie widzą tylko "towarzyszy donosicieli", mamy w kraju jak mamy, wolną amerykankę na osiedlach, szaleńców na drogach i tony śmieci w lesie, a Ty szaraku lepiej się nie odzywaj, bo cię nazwą określeniem rodem z poprzedniego ustroju, którego niestety sam określający nie ma szans pamiętać Smile.

Pozdrowienia!

P.S. Inny kolega w innym wątku wspomniał, że samochód parkujący dokonał jakiś tam zniszczeń przy chodniku. Rozumiem, że skoro sąsiadowi to nie przeszkadza, to chętnie pokryje koszta związane z naprawą? Smile

EDIT:
Wybacz, nie mogłem się powstrzymać. Pogrzebałem trochę w Twoich starych postach. Znalazłem coś ciekawego http://gdansk-pogodne.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=178142&highlight=#178142 , a Twoje pomysły na utrudnienie życia kolesiowi są boskie Smile. I teraz Ty tutaj nam wykłady robisz, że się komuś nie podoba zachowanie kierowców na osiedlu? Tylko nie pisz, że laweta to nie to samo, co osobówka na pasach - idea sprawy jest ta sama. Kiedyś Ci się chciało podziałać, a dziś pozostaje bicie piany na forum? Wink
pan_leto 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Maj 30, 2012 14:58
Posty: 42
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 21:16    Temat postu: Re: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

Zenon weź wyluzuj bo ci pikawka siądzie. Zamiast siedzieć godzinami i szukać haków na Rincewooda byś na spacer poszedł.

Ostatnio zmieniony przez pan_leto dnia Mon Jan 21, 2013 7:37, liczba edycji: 2
zenon_twarogal 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 01, 2012 8:20
Posty: 192
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 21:44    Temat postu: Re: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

Nie godzinami, tylko w trakcie jednego śniadania Smile. Rozpisałem się, bo nie lubię hipokryzji i tyle. Jak Rincewood chciał karać laweciarza spuszczaniem powietrza, to było OK, a jak mi się coś na osiedlu nie podoba, to już nie jest OK? Przecież całkiem niedawno był poruszany temat słupków i kto jak nie Rincewood chciał upubliczniać fotki auta i powiadamiać Straż Miejską ( http://gdansk-habenda.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=529585 , z resztą pan_leto także się tam wypowiadał i też mu się zachowanie niektórych nie podobało)? I teraz Ci sami faceci się wściekają na mnie, jeden nazywa donosicielem, a drugi sugeruje problemy kardiologiczne (pikawę mam dobrą, na marginesie Smile)? To jest właśnie hipokryzja przyjacielu Smile.

P.S. Możemy się tak kłócić i rok, problemu to nie rozwiąże. Kwestia parkowania na osiedlu w takim czy innym stopniu robi się problematyczna i każdy ma pewnie jakieś swoje uwagi w tym kierunku, co widać po ilości zakładanych postów. Może dobrze by było, zamiast lać się po mordach na forum, zorganizować jakieś międzyblokowe spotkanie w tej materii, bo samochodów raczej ubywać nie będzie.
kati321 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Kwi 16, 2010 21:54
Posty: 70
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 13:09    Temat postu: Re: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

No niestety sprawa parkowania przybiera na sile. Mnie też krew zalewa jak wracam z dwójką małych dzieci (w tym jedno w wózku) do domu i niestety oby dwa przejścia dla pieszych zastawione są samochodami. Wystarczy trochę pomyśleć, wózek nie samolot latać nie umie, a wycofywanie się i szukanie dziury między samochodami, żeby móc przejść na ulicę oraz brnięcie w śniegu do najprzyjemniejszych nie należy. Raz jeżdżę autobusem, a raz samochodem. I niestety do autobusu czasami dojść się normalnie nie da przez wygodnickich tarasujących przejścia, a ze znalezieniem miejsca parkingowego na wyznaczonych miejscach jakość nigdy nie miałam kłopotów. Owszem wieczorami i w weekedny jest ich trochę mniej, ale zawsze można coś znaleźć.
Z resztą wydaje mi się, że czas pomyśleć, o przydzieleniu ( i wyznaczeniu) jednego miejsca parkingowego na jedno mieszkanie, a pozostałe pozostawić do dyspozycji, czy to gości, czy osób, które mają więcej niż jedno auto.
mitrazdrowie 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Lut 06, 2013 23:23
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:32    Temat postu: Re: W SPRAWIE SKODY PARKUJĄCEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH...

Trzeba się wzajemnie szanować. Apeluję o rozsądek.

http:www.mitrazdrowie.pl
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama