portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Habenda - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Blok H » Forum » OGRÓDEK....
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

OGRÓDEK....

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
przemko30 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Wrz 04, 2011 19:58
Posty: 57
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 7:02    Temat postu: OGRÓDEK....

Witam,piszę do Was wszystkich Drodzy sąsiedzi z zapytaniem.. otóż
chcieliśmy z żoną powiększyć nieco ogródek,o zach część naszego bloku,a dokładnie pod naszymi oknami. Zdarza się że ktoś chodzi pod Naszymi oknami,raz dzieci grały w piłkę..chcieliśmy się w jakiś zabezpieczyć,oczywiście to nie będzie na cały plac,lecz szerokość max 3m. i do końca do obecnego. jeśli będzie taka potrzeba będziemy zbierać podpisy i oczywiście pismo do wspólnoty,ale pierw pytam Was-czy nie macie nic przeciwko..? Pozdrawiam..
Cobra 
   

Forum Ekspert


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lut 06, 2008 9:49
Posty: 495
Skąd: Obecnie: Gdańsk Południe

PostWysłany: Śro Mar 21, 2012 12:10    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

Jestem sąsiadem z bloku obok. W tym roku nasz blok podpisał uchwałę o możliwości ogrodzenia przez mieszkańców parteru części terenu wspólnego na własnego ogródki lub rozszerzenia istniejących.
Lecz aby otrzymać zgodę u nas w bloku na taki zabieg, trzeba przygotować rysunek wraz z naniesionym ogrodzeniem, ogrodzenie nie może być inne niż istniejące w ogródkach oraz ważna rzecz - ten kto odgradza zobowiązuje się do utrzymania jakości takiego ogródka.

Jezeli bedziecie mieli taką uchwałą, to wystarczy tylko zrobić rysunek i podejsc do zarządu w celu akceptacji - nie ma potrzeby zbieranie podpisów mieszkanców bo możecie to zrobić uchwałą. Moim zdaniem najlepsze wyjscie.
2278759
sssprit 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Mar 19, 2012 9:52
Posty: 22
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Śro Mar 21, 2012 20:13    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

nie wiem jak to wygląda, ale..... przy podpisywaniu aktów notarialnych zostaliśmy właścicielami również pewnej części ułamkowej terenu wspólnego. powiększanie ogródków ten teren zabiera, i dane w akcie staną się fikcją...
Habendka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 21, 2012 21:07
Posty: 12
Skąd: Gdańsk Habenda

PostWysłany: Śro Mar 21, 2012 21:12    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

Witam,
Z uwagi na fakt, iż nasz budynek będzie sąsiadował z placem zabaw (zgodnie z planem osiedla) i chodnik łączący parkingi i plac zabaw będzie przebiegał obok wspomnianego ogródka wydaje mi się, iż zasadne było by wstrzymanie się z tego typu zmianami do momentu zagospodarowania terenu przyległego.
edyta_michal_i_kuba 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lis 11, 2011 11:40
Posty: 20
Skąd: Gdańsk - centrum

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 18:16    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

Witam mieszkam na parterze chciałbym ogrodzić część przed moim mieszkaniem oczywiście takim samym ogrodzeniem jak jest w standardzie. Mam pytanie trzeba spłacać część wspólną mieszkańcom?
Cobra 
   

Forum Ekspert


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lut 06, 2008 9:49
Posty: 495
Skąd: Obecnie: Gdańsk Południe

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 9:28    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

edyta_michal_i_kuba napisał:
Witam mieszkam na parterze chciałbym ogrodzić część przed moim mieszkaniem oczywiście takim samym ogrodzeniem jak jest w standardzie. Mam pytanie trzeba spłacać część wspólną mieszkańcom?


Zaden z mieszkańców w żadnym z bloków nie ma na własność ogródka. Jednakże każdy kto ma taki ogródek ma wpisane w akcie notarialnym użytkowanie wieczyste.
Nie musicie nic płacić, tylko wspólnota musi miec podpisaną uchwałe, wy opracowujecie projekt (nie musi to być budowlany) do przedłożenia zarzadowi z rysunkiem. U nas we wspólnocie dodatkowo dodaliśmy punkt mówiący o jakości ogródka: nowo powstałe ogródki muszą być dbane aby zapewnić jego wygląd przed jego ogrodzeniem. Jeżeli tak nie będzie, to ogrodzenie zostanie zdemontowane, a naprawa stanu ogródka odbedzie sie na koszt własciciela mieszkania.
2278759
ElAnTr 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Gru 04, 2011 14:35
Posty: 9
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 12:50    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

ale chwileczke...prosilbym aby z gory nie zakladac ze wspolnota z radoscia przyjmie wygrodzenie czesci wspolnej dla Państwa celow. Wg mnie ktos kto decyduje sie na mieszkanie na parterze, do tego bardzo niskim, swiadomy jest tego ze okna sa na wysokosci ludzkich oczu i ktos moze moze przy nim przechodzic. Rozumiem osoby ktore na wstepie mialy zagwarantowany ogrodek, nie widze jednak powodu aby robic ogrody dzialkowe w miejscach gdzie mozna by bylo w przyszlosci np. powiekszyc plac zabaw dla dzieci.
Ponadto wystarczy juz ze parking w naszych aktach zapisany jest jako grunty orne, nie chcialbym placic podatku ani tym bardziej wpisywac do aktu nowe uzytecznosci dla czyjegos kaprysu i akt notarialny przeksztalcac w farse.
Sylwia-Bart 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Sie 16, 2011 11:25
Posty: 51
Skąd: Gdansk habenda

PostWysłany: Śro Lip 18, 2012 15:18    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

Witajcie,
proszę Was o wyrażenie opinii, a następnie Zarząd o powzięcie jakichś kroków w sprawie ogrodzeń ogródków. Zależy mi (ale z tego co dowiadywałam się, nie tylko mi) na ogrodzeniu ogródka-oczywiście którymś z rodzajów, które pojawiają się już na naszym osiedlu. Piszę do Was, gdyż podczas (jak dla mnie) strasznie niemiłej rozmowy z panią z Allconu, dowiedziałam się, że jesli ma dalej powstawac taka samowolka przy ogradzaniu się, to oni poczynią kroki ku regulacji uchwały (dot. wtedy juz tylko bloków 54,52 i tych , które powstają/powstaną)a mianowicie ZAKAZU ogradzania się) ta sprawa wyszła już jakieś 2miesiące temu, czekałam na jakąś decyzję wspólną Zarządu czy Balt domu, ale jej nie ma, więc może jesli przynajmniej na forum wyrazimy kilka opinii, trochę przyspieszy to działania. Chodzi o to , abyśmy nie obudzili się z "ręką w nocniku", bo któregoś dnia zechce sie nam -mieszkańcom z ogródkami, ogrodzić i nie będziemy mieli takiej możliwości, bo Allcon już się zabezpieczy przed jak to pani powiedziała " szpetnymi ogrodzeniami, co jest dla mnie o tyle smieszne, że przecież na habendzie jest tych ogrodzeń coraz więcej.
pepuch 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 06, 2011 9:22
Posty: 56
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lip 18, 2012 17:17    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

Moze po prostu posadzic drzewka przy plocie? Po czesci zgadzam sie z Pania z allconu, ze jezeli wszyscy beda ogradzac ogrodki w taki posob jak bylo to przy budynku H to bedzie to wygladalo bardzo "nieladnie". Tak jak wczesniej ktos napisal, kupujac mieszkanie na parterze niejako zostaliscie skazani na "gapiow". Zgaje sobie z tego sprawe, i chyba nie tylko ja, ze nie jest to dla was nic przyjemnego. Wyobraz sobie jednak ze wszyscy na parterze maja ogrodzone ogrodki tak jak to bylo przy budynku H, chyba nic ladnego?. Wg mnie najlepiej posadzic jakies drzewka - po czasie zrobi sie zywoplot i klopot z glowy.
Sylwia-Bart 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Sie 16, 2011 11:25
Posty: 51
Skąd: Gdansk habenda

PostWysłany: Śro Lip 18, 2012 18:02    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

hm..no ok, ale spójrz o blok do tyłu-tam jest identyczne ogrodzenie. A jesli chodzi o kupowanie mieszkań na parterze z ogródkiem, to (przynajmniej ja) kupowane było z zamiarem ogrodzenia w przyszlosci, gdyz widzialam, ze inni takowe mają.
pepuch 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 06, 2011 9:22
Posty: 56
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lip 18, 2012 21:54    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

Proponuje po prostu posadzic tuje lub cos podobnego. Ladne i estetyczne, raczej nikt nie bedzie mial nic przeciwko.
Cobra 
   

Forum Ekspert


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lut 06, 2008 9:49
Posty: 495
Skąd: Obecnie: Gdańsk Południe

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 10:34    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

Sami sobie jestesmy winni drodzy mieszkańcy... dla mnie kto ma mieszkanie na parterze, zgodnie z uchwała wspólnoty (ma to miejsce w bloku B) może ogrodzić sobie teren zielony na szerokość swojego mieszkania. U nas w bloku dajemy zgodę mieszkańcowi jeżeli:
1) ogrodzi teren takim samym standardowym płotem jak mają wszyscy mieszkańcy
2) utrzyma teren zielony w minimum takim stanie, jaki był w momencie ogrodzenia płotu
3) jeżeli powyższe nie zostanie spełnione, wszystkie zmiany zostaną usunięte na koszt własciciela mieszkania.

A tak poza tym, to osobiście nie poda mi się, że coraz wiecej ogródków jest ogrodzonych tak jak właściciel chce - jakies 1,5 metrowe płoty i jeszcze Bog wie co... ktoś na to wydał zgodę. Nawet jak mieszkaniec ma ogrodzony już ogródek przy kupnie mieszkania - to obowiązują go pewne zasady. Pamiętajmy - mieszkańcy mieszkań parterowych nie mają na własność ogródków, w akcie notarialnym jest zapis, że Wspólnota Mieszkaniowa oddaje w użytkowanie teren przy mieszkaniu.

To tak w skrócie... oby mniej problemów, takich problemów w przyszłości...
2278759
Sylwia-Bart 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Sie 16, 2011 11:25
Posty: 51
Skąd: Gdansk habenda

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 12:51    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

rozumiem to (a nawet swój błądWink) . Chodzi mi o ustalenie ewentualnych zasad przy naszych dwóch blokach: co do rodzaju ogrodzenia/wysokości/koloru.
Jeden pomysł się pojawił-tuje
fajnie byłoby usłyszeć kolejne

mielibyśmy wówczas jakiś punkt wyjścia ku uchwale, no chyba że sprawa ew ogrodzeń ma pozostać nietknięta. Myślę jednak że jakakolwiek uchwała jest POTRZEBNA , chociażby po to, żebyśmy to my zdecydowali, a nie ktoś odgórnie za nas(bo jeszcze zabronią nawet krzaczków Laughing
Cobra 
   

Forum Ekspert


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lut 06, 2008 9:49
Posty: 495
Skąd: Obecnie: Gdańsk Południe

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 20:44    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

Podpowiadając: kolor, wysokość i rodzaj ogrodzenia powinien dla mnie być jednakowy dla całego osiedla... pomyslcie drodzy sąsiedzi... srednio na parterach jest 6-8 mieszkań... mamy dwanaście bloków... daje nam to możliwość 72-96 różnych ogrodzeń... dla mnie - nie do zaakceptowania...

Wystarczy spisać uchwałe i po sprawie...
2278759
squire 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Maj 16, 2007 8:08
Posty: 53
Skąd: Gdańsk os. Krokusowe

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 17:21    Temat postu: Re: OGRÓDEK....

rzeczywiście, trzeba spisać uchwałę, ja uważam, że tuje są jak najbardziej o.k. (i chyba taka opcja ogrodzenia nikomu nie przeszkadza), a co do drewnianego rodzaju ogrodzenia, to myślę, że trzeba ustalić kolor i wysokość i po sprawie (np. ciemnobrązowy i wys. do 1,50m).

chyba na forum to niewiele się wskóra, trzeba się dowiedzieć kiedy planowane jest zebranie i na ten termin przygotować uchwałę do przegłosowanie. o ile mi wiadomo w zarządzie jest np. pan Łukasz spod 4-ki (notabene również posiadacz ogródka), może trzeba się do niego przejść i obgadać temat.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama