portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Habenda - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Blok E » Forum » Zniszczone ściany na klatce schodowej.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zniszczone ściany na klatce schodowej.

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Karitei 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:19
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 11:07    Temat postu: Zniszczone ściany na klatce schodowej.

Od pewnego czasu obserwuję jak wygląda klatka schodowa. Nie chodzi mi w tym momencie o czystość, która jak wszyscy wiemy jest utrzymywana. Mam na myśli to co pojawia się na ścianach: zarysowania - płytkie i te bardzo głębokie oraz odciski brudnych rąk (czy wyzwaniem jest przyciśnięcie włącznika? przecież są podświetlane...). Rozejrzyjcie się drodzy sąsiedzi jak to teraz wygląda...nie lepiej przypilnować pracowników lub samemu uważać wchodząc po schodach z wielkogabarytowymi sprzętami czy materiałami?

Dziś moją uwagę przyciągnęła ściana na wysokości drugiego piętra - dokładniej narożnik - patrz zdjęcia.

Apeluję o więcej ostrożności i wrażliwości. Zakładam, że wszyscy wychodzimy z założenia, że mieszkanie w budynku o ścianach wolnych od uszkodzeń jest o niebo "przyjemniejsze"...



2.JPG

2.JPG





1.JPG

1.JPG


Basia_Piotrek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lut 02, 2011 15:46
Posty: 53
Skąd: Gdańsk / Borkowo

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 13:00    Temat postu: Re: Zniszczone ściany na klatce schodowej.

Całkowicie się zgadzam. JAK SOBIE ZADBAMY TAK BĘDZIEMY MIELI. Niestety nie każdego jak widać to obchodzi. Ostatnio zwróciłam uwagę pewnemu Panu z parteru, że chodzi po ziemii, gdzie jest zasiana trawa, jak ona ma tam wyrosnąć skoro ciągle jest deptana? Odpowiedź Pana, a raczej odburknięcie brzmiało :" phh przynajmniej będzie bardziej ubita" i Pan poszedł dalej, do swojego mieszkania. Czy tak ciężko przejść kilka cm dalej i iść kulturalnie chodnikiem ?! Czy tylko paru osobom zależy na tym, żeby było tu ładnie ? Pomimo , że jestem w wysoko w ciąży i nie raz niosę wielkie siaty zakupów nie robię sobie skrótów, bo zaraz będą wydeptane ścieżki co się kojarzy z MELINIARSTWEM i wygląda okropnie ! Mieszkam na parterze i nie widzę co dzieje się wyżej, ale zdjęcia są okropne -w sensie ścian - mam nadzieję, że podlega to pod naprawę gwarancyjną? Zostało zgłoszone? Na parterze zauważyłam kilka zarysowań, ale nie tak drastycznych.
Jeszcze prośba o zamykanie drzwi. Czyżby niektórzy mieli ogon?! Ja rozumiem, że jak się nosi zakupy, sprzęty itp to są blokowane, ale , żeby były otwarte przez cały dzień? - te od domofonu .
Powinniśmy pamiętać, że będziemy tu mieszkać jakby nie patrzeć wspólnie i to jak wygląda klatka schodowa również reprezentuje nas. Jak tak dalej pójdzie o może podziurawimy sobie każdą ścianę, narysujemy grafiti albo wykopiemy dołki pod klatką, no bo po co w ogóle dbać ?
Byłam ostatnio w pierwszym bloku przy ulicy Wielkopolskiej. Pomimo, że już jest tam oddany od paru lat to klatka schodowa i teren z zewnątrz jest lepiej zadbany od naszej.
Może komuś nie zależy na tym jak mieszka i jak wygląda teren wkoło niego, ale niech przynajmniej niech nie niszczy tego o co dba cała reszta.
JESZCZE JEDNEN APEL DO MIESZKAŃ NAD PARTEROWĄ 4RKĄ. PROSZĘ PETY / KIPY CZY JAK KTO WOLI TO NAZYWAĆ WYRZUCAĆ SOBIE NA PODŁOGĘ A NIE MI NA OGRÓDEK !! CO DRUGI DZIEŃ WYCIĄGAM ICH CO NAJMNIEJ KILKA I NIE SĄ ONE Z BUDOWY NAPRZECIW, ALE RZUCANE Z GÓRY! JAK WYSTAWIĘ DZIECKO W WÓZKU GDY SIĘ URODZI TO DOSTANIE W BUZIĘ , TEŻ BĘDZIE TAK FAJNIE ?! ZASTANÓWCIE SIĘ LUDZIE CO WY ROBICIE, ŚMIEĆCIE SOBIE SAMI POD NOGI, A NIE INNYM, ISTNIEJĄ POPIELNICZKI, A JAK KOMUŚ SZKODA PIENIĘDZY TO CHĘTNIE ZAFUNDUJĘ, BO MAM DOŚĆ ZBIERANIA TYCH ŚMIERDZĄCYCH ODPADÓW ! OSTATNIO "OBERWAŁA " NAWET BLUZKA MĘŻA , KTÓRA SUSZYŁA SIĘ NA SUSZARCE. TAKIE ZACHOWANIE TO SZCZYT HAMSTWA !
Pozdrawiam
Brecht 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Maj 05, 2010 11:19
Posty: 108
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 13:15    Temat postu: Re: Zniszczone ściany na klatce schodowej.

O tak, widziałem to, nieźle jakiś zdolniak przyrypał, aż profil wyłazi. Niestety trzeba przecierpieć okres wprowadzania się mieszkańców, później może się jakoś wyremontuje z funduszu.

No z tymi petami to przykra sprawa, ale z różnymi brudasami przyjdzie nam mieszkać. Pomyślcie jak taki nie uszanuje własności wspólnej, to jaki ma syf w swoim mieszkaniu Razz
Kasia-Tomek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Wto Paź 26, 2010 22:01
Posty: 19
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 12:31    Temat postu: Re: Zniszczone ściany na klatce schodowej.

Co do spadających z balkonów przedmiotów to my również dołączamy się z prośbą o to by szanowni sąsiedzi nie zostawiali zbędnych i potencjalnie latających rzeczy na balkonach szczególnie w okresie szalejacych wichur Smile

W naszym ogródku mamy już kolekcję płyt gipsowych, miotły i polocoli Smile Chcielibyśmy żeby nasza zasiana trawa miała okazję się ukazać i żeby nic więcej nie zagrazało już naszym głowom

K-T
Pavvel 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Sob Sty 08, 2011 0:41
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Habenda

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 13:57    Temat postu: Re: Zniszczone ściany na klatce schodowej.

Witam Sąsiadów...

o ile zniszczenia na klatce mogę sobie w jakiś sposób wytłumaczyć to rzucanie petów i innych śmieci przez balkon uważam za szczyt „buractwa”. No ale ja nie o tym. Podczepiając się pod wątek zniszczeń chciałem poruszyć dwie kwestie. Pierwsza to wjeżdżanie autami dostawczymi pod samą klatkę. Widoczne zniszczenia przy schodkach są niewątpliwie tego wynikiem. Ludzie jak macie problem z lenistwem, nie macie siły samemu czy jakieś inne powody a nie macie kasy na tragarzy to weźcie chociażby zadzwońcie pod 16 a zejdę i pomogę wam to wnieść. Druga sprawa to parkowanie na chodniku wzdłuż jezdni. Pod naszym budynkiem jest przecież cały parking pusty. Po jaką cholerę ładujecie się więc pod samą klatkę? Zajmujecie znaczną część chodnika i jezdni utrudniając przy tym ruch pieszych i służb porządkowych. Do tego niszczycie ow chodnik i krawezniki. Nie będzie się Nam dobrze mieszkało, jeżeli każdy będzie myślał tylko o swojej d... mając za nic dobro wspólne. Zanim coś zrobimy najpierw pomyślmy. Chociaż spróbujmy pomyśleć Kwadratowy
Brecht 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Maj 05, 2010 11:19
Posty: 108
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 15:43    Temat postu: Re: Zniszczone ściany na klatce schodowej.

Jak kiedyś doprowadzą do nas właściwą ulicę olimpijską to na naszej pewnie stanie zakaz postoju, bo będzie wtedy cały czas uczęszczana jako dwukierunkowa. Chyba lokatorzy z naszego bloku już przyzwyczaili się parkować na owym parkingu, to elita z bloków naprzeciw zawsze staje na poboczach.
sja-habenda 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sie 23, 2010 0:11
Posty: 21
Skąd: Gdańsk-Południe-Habenda

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 21:23    Temat postu: Re: Zniszczone ściany na klatce schodowej.

Zgadzam się i dołączam do prośby, aby korzystać z parkingów. Parkowanie na chodniku jest bardzo uciążliwe dla dzieciatych rodzin, bo nie można po chodniku wózkiem przejechać. Jednakże zwracam się z uprzejmą prośbą o tonowanie emocji i nie używanie ostrych słów pod swoim adresem. Jesteśmy sąsiadami i powinniśmy żyć w zgodzie.

Pozdrawiam,
Sławek spod 22

_________________
"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe."
(Demokryt)
5119449
Basia_Piotrek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lut 02, 2011 15:46
Posty: 53
Skąd: Gdańsk / Borkowo

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 22:10    Temat postu: Re: Zniszczone ściany na klatce schodowej.

Również jestem przeciwna stawianiu aut na chodniku. Dopiero oczekujemy dzidziusia, ale nasz wózek jest dość szeroki i będę miała wybór : pojechać po trawie lub zarysować auto - jak myślicie, co zwolenniczka EKO i zieleni zrobi ? Odpowiedź prosta. Przydałby się zakaz lub znak pokazujący jak ewentualnie się parkuje. Ulica jest szersza niż chodnik, a to , że wjazd dla wóżków jest stosunkowo po drugiej stronie bloku to już nie nasza wina. Parkingi są i widzę, że jednak co raz więcej z nas tam parkuje, więc mam nadzieję, że sytuacja się polepszy i nie będzie zbędnych problemów.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama