portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Habenda - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Blok D » Forum » List Otwarty
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

List Otwarty

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Rincewood 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Śro Mar 26, 2008 21:52
Posty: 211
Skąd: Gdańsk-Habenda

PostWysłany: Śro Lut 09, 2011 20:37    Temat postu: List Otwarty

Witam serdecznie!

Ostatnimi czasu rzadko się udzielam na forum, bo jak ktoś wcześniej ujął lepiej nieodzywać się wcale jak się nie ma nic do powiedzenia. Niestety kilka spraw się zebrało i właśnie dlatego postanowiłem zabrać głos. Chciałem poruszyć kilka spraw, które pewnie dla niektórych okażą się nie mało sensowne.
1. Domofon, a właściwie jego przeniesienie. Z tego co pamiętam na zebraniu ponad 0,5 roku temu ustalono, że nastąpi jego przeniesienie. Co z tym się dzieje i czemu tak długo? Korzystając z okazji przeniesienia może warto byłoby zainstalowanie czujnika ruchu na włączanie światła w przedsionku przy skrzynka pocztowych?

2. Reklamacje Allcon. Czas leci niemiłosiernie i niedługo będziemy musieli wszystkie „fuszerki” Allconu naprawiać na własny koszt. Mam na myśli przede wszystkich moje weekendowe odkrycie: przesączanie się wody w piwnicy. Jest to ewidentna wina złej izolacji budynku…
Wyrwany piorunochron nad lokalem 30;
Przeciekający daszek nad wejściem do budynku oraz zła jego izolacja/ wypoziomowanie, nadmiar wody leci na elewacja przez co osłabia ją a z czasem spowoduje przy występowaniu mrozu jej destrukcje
Pękniecie na parterze przy wejściu do budynku;
Inne pęknięcia oraz sprawy wynikłe podczas przeglądu budynku;
Odchodząca boazeria na zewnętrznym poszyciu dachu od strony budynku C.

3. Rozoranie trawnika oraz zniszczenie chodnika przez podwykonawcę Allconu na jesieni 2010, Czy taki bałagan długo będzie? Co z nierównym chodnikiem oraz brakami (w okolicach „rzeczki”Wink?

4. Zniszczona / niszczona droga dojazdowa na skraju ze straszakiem przez podwykonawców „straszaka”. Kto i na czyj koszt naprawi zapadające się kostkę?

5. Rozorany trawnik przez ciężki sprzęt wynajęty przez Teda podczas akcji „zima tysiąclecia”

6. Czy w końcu otrzymamy odpowiedź od Teda co składa się na tzw. Utrzymanie terenów zielonych bo ja nie zauważyłem by coś się działo w kwestii pielęgnacji?
Może zamiast płacić niemały haracz za zieleń Tedowi warto pomyśleć o firmie, która będzie opiekowała się doraźnie naszą zielenią i przy okazji zaprezentują mieszkańcom rozwiązanie problemu powstawania bagienek pod oknami – poprzez odpowiednio dobraną kompozycje roślinną – są rośliny które wchłaniają nadmiar wilgoci z gleby.

7. śmietnik. W związku z tym, że mam okna na śmietnik a główny blat kuchenny akurat przy tym oknie obserwuję, że mieszkańcy budynku E (nr 56) coraz częściej i chętniej wrzucają śmieci do naszego (wspólnego z C (nr 55)) swoje śmieci oraz odpady budowlane – za które jak wiemy trzeba więcej płacić. Wiadomo niektórzy wrzucają tam gdzie mają bliżej.. a jest bliżej nie da się ukryć.. Pozostaję jeszcze sprawa załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych w wiacie przez różnych dostawców typu RTV euro-agd czy taxi.. Zapytani dlaczego to robią robią wielkie oczy jakby fakt oddawania moczu na cudzą własność był czymś oczywistym i całkowicie normalnym.. Jeżeli tak jest to proponuję powieśić tabliczkę że w środku budynku jest cieplej i nie będzie groziło to przeziębieniem pęcherza / 4 liter..
Może warto pomyśleć o zamykaniu na klucz a kopie przekazać śmieciarzom oraz stałym poszukiwaczom skarbów, w ten sposób unikniemy zbędnej dewastacji.


8. szlaban. Może dobra sprawa, może zła. Wielu o nim już napisało na forum. Moim zdaniem jest jeden zasadniczy problem a mianowicie brak możliwości przejścia sucha nogą bez pilota w kieszeni. Przecież nie każdy z nas jest zmechanizowany a niektórzy by dojść na autobus potrzebują przejść obok.. niebrudząc sobie zbytnio obuwia

9. Cisza nocna. Rozumiem, że regulamin ustanowiony swoje życie swoje.. a może dla nie potrafiących się dostosować do norm przyjętych wymierzyć jakąś karę.. chociażby finansową..

10. Ławka przed budynkiem.
Oj brakuje jej czasami

11. Obsrane i obsrywany trawnik przed budynkiem D (nr 57) przez pieski właścicieli innych budynków – głównie C (nr 55) – biały/ecru Golden oraz biały, mały terier a także budynku E – York. Proponuje by właściciele piesków płacili pewną kwotę, która w całości zostanie przeznaczona na pojemniczki na torby na psie kupy. Jak przyjadą do Was znajomi i zobaczą takie pojemniki stwierdzą, że żyjemy na cywilizowanym osiedlu, gdzie mieszkańcy, Zarządy Wspólnot oraz Zarządca troszczą się o dobry wizerunek. Z reszta z tego co mi wiadomo, Straż Miejska z przyjemnością wlepi mandat w wysokości 500 PLN za nieposprzątanie po swoim zwierzaczku. Jak sytuacja się nie zmieni udostępnię im zdjęcia. Moim zdaniem nie widzę problemu by przejść się kawałek dalej (poza obręb trawników osiedla) i tam umożliwić pieskowi toaletę.

Wg mnie są to sprawy całkowicie normalne, niestety zawsze znajdzie się jakiś oszołom, który wyśmieje, a może on nie potrafi dojrzeć, że są osoby którym zależy na tym by wszystkim żyło się piękniej taniej i bezproblemowo, a wierze, że większość tak chce żyć.
Jak brudno to wartość waszych lokali spada i jakbyście chcieli sprzedać to nikt nie chciałby żyć w syfie i bałaganie wśród sąsiadów, którzy nie potrafią się dogadać na temat elementarnych spraw.

Dziękuję za uwagę.
Pozostaję chętny do współpracy. Jeżeli jest potrzebna moja pomoc proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam serdecznie,
R.

_________________
Airwick odświeżacz do ust
1204909
Karitei 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:19
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 12:47    Temat postu: Dzięki za wypunktowanie :)

Hej,

Dziś napisałam do administracji w sprawie śmietników bloku E. Zgadzam się, że wyrzucanie ich do śmietników bloków C i D to pomysł nie do przyjęcia. Mam nadzieję, że uzyskam jakieś konkretne informacje od administracji.

Jeśli chodzi o załatwianie potrzeb fizjologicznych przez pracowników firm dostawczych to przyznam, że jestem mocno zaskoczona, aczkolwiek wierze, że takie ekscesy mają miejsce. Niestety jako klienci tych firm nie bardzo mamy wpływ na zachowanie ich pracowników. Jedynym wyjściem w moim odczuciu jest zwracanie im uwagi. Tyle.


Pozdrawiam,

Karitei
paki74 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 05, 2010 12:02
Posty: 23
Skąd: gdynia

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 22:00    Temat postu: Re: List Otwarty

ale o co wy się ściskacie teraz na nowo? Przecież było już dawno temu i to po kilka razy już chyba wyjaśniane, że ZA WSZYSTKIE ŚMIETNIKI PŁACI PO RÓWNO CAŁE OSIEDLE i że nie ma najmniejszego znaczenia, gdzie kto co wyrzuca. Nie będę przeorywał się teraz przez forum w poszukiwaniu wątka, ale jakoś niedawno nawet się o to burzył niejaki ostatni_sprawiedliwy, że będzie wyrzucał śmieci gdzie mu się żywnie podoba, bo ma bliżej czy tego typu brednie, nieważne.

Oczywiście mija pare miesięcy i dyskusja na nowo o tym samym, a sprawa dawno wyjaśniona. Karitei, panienko nie trudź się z pytaniem Teda, już było wyjaśniane.
Karitei 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:19
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 12:42    Temat postu: Re: List Otwarty

@paki74
Po pierwsze: nie jestem dla Ciebie Panienką.

Po drugie: Pytam o co chcę i kogo chcę. Odpowiedź dostałam, nie wymagało to trudu.

Po trzecie: Każdy Twój post utwierdza mnie w przekonaniu, że jesteś jakimś maluczkim lubiącym utarczki słowne chłoptasiem (odpowiedź do panienki), więc może daruj sobie. Cytując wielkich: "Kończ... waść! wstydu... oszczędź!"


Po czwarte: Dzięki za wskazówkę odnośnie płatności.


Pozdrawiam,

Karitei
Sylvunia 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Wto Mar 18, 2008 10:20
Posty: 330

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 21:01    Temat postu: Re: List Otwarty

Może jest tak w przypadku normalnych śmieci, ale za odpady budowlane wyrzucane do zwykłych koszów są naliczane niesamowite pieniądze i warto zwracać na to uwagęWink
Co do reklamacji i robienie ich przez allcon... My się osobiście długo naczekaliśmy aż nam naprawili (naprawią) wszystko (tapety np były robione jakiś miesiąc może dwa temu dopiero a trochę już tu mieszkamy, inne rzeczy nadal czekają na realizację, także musisz uzbroić się w cierpliwość niestety, ale fakt wszystko do protokołu zgłosić trzeba, my łaziliśmy tez po poddaszu i po dachu, na poddaszu znaleźliśmy wciśnięty worek ze śmieciami robotników (wyszło dopiero na zdjęciach, bo ciemno tam niestety) na dachu parę "końcówek" od komina było do zrobienia (trochę nie były zamontowane tylko włożone), przy piwnicy pod schodami nie było fug i ściana mokra itp Także faktycznie warto wybrać się z większą ilością sąsiadów i każdy niech ogląda a Wasz zarząd spisuje Wink
Powodzenia Wink
RangiR 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Kwi 06, 2007 17:57
Posty: 160
Skąd: Gdańsk Łostowice

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 14:19    Temat postu: Re: List Otwarty

Niedawno (ale przed twoim listem) mieliśmy zebranie zarządu budynku D.
Też uważamy, że TED za długo przeciąga sprawę przeniesienia domofonu. Uchwała była podjęta więc to jest tylko kwestia podjęcia działań przez administratora. Postaramy się przyspieszyć ich działanie.

Mokrą posadzkę w piwnicy zgłosiłem p. Waldkowi kilka dni temu. Obiecał zająć się tematem wraz z kierownikiem budowy i powiadomić nas o szczegółach. Jeszcze nie dostałem odpowiedzi.

Na zgłaszanie reklamacji mamy 3 lata więc póki co nie grożą nam naprawy na koszt wspólnoty. Poza tym wszystko poza tą boazerią i drogą zostało zgłoszone więc nie grozi nam przeterminowanie. Mówiłeś mi wcześniej o tej boazerii ale tego nie zgłosiłem bo nic nie byłem w stanie wypatrzeć a inni członkowie zarządu też nic nie zauważyli. Proponuję się spotkać żebyś mógł mi pokazać dokładnie o które miejsce chodzi.

Allcon i TED robią drobne naprawy - tapeta, drzwi wiaty, oświetlenie itp. Ociągają się z trudniejszymi naprawami mimo kilkukrotnych upomnień. Michał szykuje do nich pismo więc jeszcze będziemy ich o to cisnęli.

Wszystkie usterki są na bieżąco zgłaszane. Nie są tylko niestety od razu naprawiane.

Zieleń i chodniki też oczywiście zgłaszaliśmy. Pewnie będą naprawiane na wiosnę.

Niestety coraz bardziej my, jako Zarząd, odnosimy wrażenie, że nasz administrator nie wykonuje należycie swoich obowiązków.
To oni powinni wychwytywać wszelkie usterki i dbać o należyty stan budynku i otoczenia.
W tej chwili wygląda to tak, że my musimy im wszystko zgłaszać, wytykać, pokazywać a i tak większość rzeczy mimo ponawiania zgłoszeń nie jest robiona.
Niestety nie dysponujemy nadmiarem wolnego czasu, więc i "pilnowanie" TED-a nie jest zbyt skuteczne.
Po prostu brakuje nam czasu na ciągłe ponaglanie, monitowanie itp.
Wystarczająco dużo tracimy czasu np. na zgłaszanie nie działającego światła. Osoba sprzątająca powinna to wychwycić i zgłosić konserwatorowi i powinno być to natychmiast naprawione a nie dopiero po moim zgłoszeniu.

Nie do wszystkiego się odniosłem bo w tej chwili jestem zbyt zmęczony. Mam bardzo absorbującą pracę, która pochłania także mój wolny czas. Chciałem tylko odpisać, że niektóre z poruszonych przez Ciebie tematów są wiadome nam oraz administratorowi i z czasem zostaną uregulowane.

Cieszę się, że zebrałeś wszystkie zastrzeżenia w formie jednego listu. Takie podsumowanie bardzo nam się przyda.
2076372
winone 
   

Zaglądajacy


Wiek: 49
Dołączył: Pon Lut 01, 2010 1:05
Posty: 24
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 22:33    Temat postu: list otwarty

jeżeli chodzi o nieświecące światło w pionie,jak wszedłem na klatkę,zadziałałem natychmiast,włączając bezpiecznik w szafie elektrycznej,poza tym wszelkie nieprawidłowości zgłaszam od ręki komu trzeba-w poniedziałek zadzwonie do administratora i porozmawiam o sprawach,które tu zostały poruszone,niestety ludzi z wielkogabarytowymi odpadami nie zdołam powstrzymać i wychwycić(musiałbym nic nie robić-tylko stać na straży przy śmietniku non stop)
RangiR 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Kwi 06, 2007 17:57
Posty: 160
Skąd: Gdańsk Łostowice

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 12:37    Temat postu: Re: List Otwarty

Witam Panie Karolu.
Akurat pisząc o świetle miałem na myśli sytuację, gdy przez kilka dni w wiatrołapie włącznik światła był częściowo zdemontowany, a po uzupełnieniu przycisku nadal bodajże przez 2 dni nie działał.
Bardzo dobrze, że czyta Pan forum ponieważ wie Pan, co boli mieszkańców.
Mam nadzieję, że zgłasza Pan (i będzie zgłaszał) administratorowi wszelkie zauważone nieprawidłowości i usterki.
Powiem w imieniu mieszkańców, iż właśnie m. in. po to płacimy za administrowanie budynkiem, by takie "drobiazgi" były załatwiane bez naszej interwencji. W dodatku sprawnie i w możliwie najkrótszym przedziale czasowym.
Pozdrawiam
2076372
winone 
   

Zaglądajacy


Wiek: 49
Dołączył: Pon Lut 01, 2010 1:05
Posty: 24
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 13:22    Temat postu: list otwarty

W dniu dzisiejszym dzwoniłem do p.Waldka i poinformowałem go ,o kilku sprawach poruszanych na forum ,co do włącznika zgłosiłem sprawe od razu do konserwatora-to nie jest tak,że nie wiem co dzieje się na osiedlu-przeglądam forum,poza tym rozmawiam z lokatorami na codzień,jeżeli jednak ktoś miałby jakieś uwagi,chciał coś zgłosić-codziennie jestem na osiedlu,a mój nr tel to 660 663 009-pozdrawiam
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama