portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Habenda - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Blok D » Forum » Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Rincewood 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Śro Mar 26, 2008 21:52
Posty: 211
Skąd: Gdańsk-Habenda

PostWysłany: Śro Sty 27, 2010 12:43    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Korzystając z chwili chciałbym prosić zacnych sąsiadów by nie skracali sobie drogi i chodzili wzdłuż okien a po wyznaczonym szlaku, który wyznacza chodnik który znajduj się pod śniegiem. Wierzcie mi lub nie ale na wiosnę będzie problem bo pozostanie wydeptana ścieżka. Rozumiem, że dla niektórych jest to olimpijski wyczyn zrobić kilka kroków więcej i przejść dookoła. Mogę się założyć, że na wiosnę niektórzy będą chcieli by pod blokiem była piękna trawka wzbogacona mega wypasionym systemem do nawadniania! Ja się na to nie pisze i nie dołożę złotówki na nową trawę. Mogę płacić pare złotych więcej za architekta zieleni i za piękne krzaki, drzewka ale po co jak cześć z nas tego nie szanuje!!!
_________________
Airwick odświeżacz do ust
1204909
Majowa 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Nie Kwi 12, 2009 11:01
Posty: 147
Skąd: Witomino, a od jakiegoś czasu Habenda :P

PostWysłany: Śro Sty 27, 2010 18:55    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Rincewood, wybacz osobistą uwagę, ale uważam że czasami mógłbyś "delikatniej" pisać, chodzi mi w znacznym stopniu o tę uwagę ni z gruszki ni z pietruszki w wątku o zwierzakach. Osoba "winna" poczuje się szykanowana, zacietrzewi się i będzie Ci (i sobie i nam) chodziła na skróty na złość.

W podobnie "złośliwym" tonie było by hasło:"Szanowną matkę, lub ojca srającego w pieluchy brzdąca proszę o odrobinę wysiłku i wrzucenie zużytych pieluszek swojej pociechy do śmietnika, a nie postawienie ich obok", jednak moja wrodzona wiara w ludzi nakazuje mi sądzić, że ów rodzic mając o kilka rąk za mało trzymał owego szkraba, wyrzucał śmieci, (pchał wózek, rozmawiał przez telefon, karmił gołębie, walczył z kosmitami...) i po prostu nie miał wolnej ręki, a całość to tylko jednorazowy incydent.

To teraz wielki commin' out: Mi się zdarzyło skorzystać z tego "skrótu", dwukrotnie, raz gdy straszliwie wiało, byłam zziębnięta, z przemoczonymi butami nie czując nóg (niestety dosłownie - wbrew nazwie straszliwie boli przy każdym kroku), drugi raz pewnie w podobnych okolicznościach, nie pamiętam. Mimo, że nie lubię jak się łazi takimi dzikimi skrótami, to akurat wtedy nie miałam siły pomyśleć o trawie, bo przecież inne owce też tędy chodziły, teraz uzmysłowiłeś mi problem i rzeczywiście, będę pamiętała i raczej nie pójdę po trawce ponownie.

Podsumowując, zastanów się, ilu znasz ludzi którzy przyznają się do takich głupot? I uczą się na błędach? Przełkną złośliwość, by po przefiltrowaniu wyciągnąć wnioski?
Cięty język poprawia humor tylko na chwilę... i tylko autorowi, więc może spokojniej? Smile Bardziej by przemawiało do ludzi przypomnienie, że za tę zniszczoną trawę zapłacić będziemy musieli wszyscy... Wink

Może, jeśli Ci to poprawi humor, postawimy tabliczki "nie deptaj śniegu (i trawy pod nim tyż)" ? Smile

I tym oto żartobliwym akcentem kończę i pozdrawiam serdecznie
M.
4852369
ratovnick 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Maj 31, 2007 12:34
Posty: 291
Skąd: Gdańsk (os. Habenda)

PostWysłany: Śro Sty 27, 2010 18:59    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Maja! Uśmiałem się do łez! Smile)))) Pięknie to ujęłaś Smile)))))
_________________
http://www.2style.pl FOTOGRAFIA i FILMOWANIE
1109667
Sqrak_T 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Mar 24, 2009 9:14
Posty: 8
Skąd: 3City

PostWysłany: Śro Sty 27, 2010 19:27    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Witam !
Proponowałbym osobom zatrwożonym o kondycję trawki przysypanej śniegiem o zgłoszenie tego problemu do zarządcy zwanego TED'em. Problem jest błahy i prosty do rozwiązania : Każdy z nas, mieszkańców Habendy, nie po to płaci miesięcznie 11 zł za "odśnieżanie", aby chodnik od parkingu wewnętrznego do budynku pozostał nieodśnieżony (mowa tu o przejściu między budynkami C i D).
TED nie odśnieżył porządnie, bo na wyposażeniu ma quada o mocy równej hulajnodze na baterie. Efekt, a raczej jego brak widoczny gołym okiem - zapomniany chodnik wyglądający jak "slalom gigant dla początkujących".
Każdy będzie dreptał na skróty, bo inaczej wyląduje w śniegu po kolana...Powyższym zdaniem sam się do tego przyznaję. Pozdrawiam ciepło w mroźną zimę...
RangiR 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Kwi 06, 2007 17:57
Posty: 160
Skąd: Gdańsk Łostowice

PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 18:00    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Rincewood napisał:
Czy Allcon jakoś ustosunkował się do emaila w sprawie reklamacji opadły drzwi do wiaty śmietnikowej?

Allcon dokona naprawy w ramach gwarancji. Zrobią to gdy poprawią się warunki atmosferyczne. Nie sprecyzowali czy jeszcze zimą jak będzie lepsza pogoda czy na wiosnę.

Rincewood napisał:
Mam jeszcze pytanie czy zostały poczynione jakieś kroki by założyć kłódkę w wiacie, a może zamek? Osobiście jestem za tym drugim!

Najpierw większość mieszkańców musi wyrazić taką wolę. I chyba nie wystarczą tylko głosy mieszkańców budynku D. Patrząc na wizualizacje, plany osiedla oraz na budynki A i B możemy śmiało założyć, że także mieszkańcy budynku C będą korzystali ze śmietnika stojącego przed naszym blokiem. Oni także muszą się zgodzić przed założeniem kłódki lub zamka.

Pozdrawiam
2076372
Rincewood 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Śro Mar 26, 2008 21:52
Posty: 211
Skąd: Gdańsk-Habenda

PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 8:46    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Adam, nie do końca zgadzam się z Tobą. Owszem będziemy współdzielić śmietnik z budynkiem C, ale z doświadczenia wiem, że sprawdzają się rozwiązania z góry narzucone. Możemy zamontować kłódkę/zamek a jak pojawią się ludzie z "C" udostępni im się kluczyk.

Jest to chyba najlepsze rozwiązanie by sytuacja z wczoraj nie powtarzała się a wiata nie była szaletem!

_________________
Airwick odświeżacz do ust
1204909
batfucik 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lut 27, 2009 9:05
Posty: 91
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 9:32    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

ano właśnie, co tam wczoraj słyszałem że jeden z panów od odśnieżania, do którego trafia część z naszych 11zł odlewał się w naszej wiacie śmietnikowej? Moja żona chciała nawet zrobić zdjęcie ale nie zdążyła.
RangiR 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Kwi 06, 2007 17:57
Posty: 160
Skąd: Gdańsk Łostowice

PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 14:48    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Rincewood napisał:
Adam, nie do końca zgadzam się z Tobą. Owszem będziemy współdzielić śmietnik z budynkiem C, ale z doświadczenia wiem, że sprawdzają się rozwiązania z góry narzucone. Możemy zamontować kłódkę/zamek a jak pojawią się ludzie z "C" udostępni im się kluczyk.

Jest to chyba najlepsze rozwiązanie by sytuacja z wczoraj nie powtarzała się a wiata nie była szaletem!


Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja jestem przeciwnikiem "uszczęśliwiania na siłę".

Powiedzmy, że założymy kłódkę bez pytania o zgodę. Koszt dorobienia kluczy do 64 mieszkań + dla TED-a + dla PRSP wyniesie pewnie kilkaset złotych. Nie sądzę żeby ktokolwiek zdecydował się pokryć te koszty ze swojej kieszeni. Z funduszu remontowego wziąć bez zgody mieszkańców nie można. Jeżeli o mnie chodzi to nie wchodzi też w grę przekazanie blokowi C jednego klucza ze słowami "podorabiajcie sobie" bo tak się nie postępuje. To moje zdanie.

Też mi się nie podoba jak czytam, że ktoś widział kogoś załatwiającego się we wiacie. Sam pewnie bym nie wytrzymał widząc podobną scenę i pewnie by draka była ale proponuję przetrzymać ten okres. Mieszkańcy budynków A i B jakoś wytrzymali i teraz wspólnie mogą decydować czy chcą mieć kłódkę lub zamek czy nie.

Pozdrawiam
2076372
RangiR 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Kwi 06, 2007 17:57
Posty: 160
Skąd: Gdańsk Łostowice

PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 17:59    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Ostatnio część z mieszkańców otrzymała od TED-a faktury z opłatami za 2009.

Przeanalizowaliśmy nasze faktury (zarząd WM) i okazało się, że dostawaliśmy faktury z różnymi pozycjami do zapłaty na fakturach i różnymi terminami płatności. Te dosłane są uzupełnieniem poprzednich.

Najlepiej zebrać wszystkie faktury od TED-a i sprawdzić w kolumnie "Opis" czy się płatności nie pokrywają. Koszty oraz opłaty można sprawadzić z kartkami, które otrzymaliśmy na zebraniu wspólnoty.
Zwracajcie uwagę na to za co i za jaki miesiąc macie zapłacić, np. zarządzanie nieruchomością 12/09. Jeżeli znajdziecie na innej fakturze identyczną pozycję (tu chciałbym raz jeszcze podkreslić żebyście zwracali uwagę na miesiąc) to musicie to wyjaśnić z TED-em.

Proszę też ich nie mylić z zaliczkami/opłatami za miesiące styczeń - czerwiec 2010. Zestawienia takie każdy powinien już mieć, wpłaty powinny być dokonywane na indywidualne rachunki w banku Nordea, natomiast te "zaległe" opłaty za rok 2009 powinny byc dokonywane na konto TED-a.

Pozdrawiam
2076372
batfucik 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lut 27, 2009 9:05
Posty: 91
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 8:31    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

coś rozmydlony ten post. Czy sugerujesz że TED pobiera dwa razy opłaty za to samo? Mieliście coś takiego na fakturze?
Rincewood 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Śro Mar 26, 2008 21:52
Posty: 211
Skąd: Gdańsk-Habenda

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 10:32    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Dzisiaj razem z moja "lepszą połówką" zrobimy analizę w Excel i będzie wszystko wiadomo. Nie ukrywam, że było wielkie moje zdziwienie, jak zobaczyłem w skrzynce kolejne wezwanie do zapłaty z TEDa. Tyle kasy do zapłaty w przeciągu niespełna 2 miesięcy. Termin płatności też mógłby być 21 dniowy (roboczy) a nie 14.
_________________
Airwick odświeżacz do ust
1204909
Cobra 
   

Forum Ekspert


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lut 06, 2008 9:49
Posty: 495
Skąd: Obecnie: Gdańsk Południe

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 17:27    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Dokładnie powinniście sprawdzać jakie opłaty są ponoszone przez Was. Ted dokładnie opisuje za który okres, może sie wkrasc bład, z którym wyjaśnieniem nie ma problemu.

Co sie tyczy Rincewood terminu 21 dniowego, zaproponowanego przez Ciebie, jest on nie doprzyjecia ze względu na to, że dostawcy mediów maja różne terminy, i jest to przeważnie 14 dni na dokonanie zapłaty, a TED musi miec wczesniej odpowiednie fundusze wpłacone od was.
2278759
RangiR 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Kwi 06, 2007 17:57
Posty: 160
Skąd: Gdańsk Łostowice

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 17:37    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

batfucik napisał:
coś rozmydlony ten post. Czy sugerujesz że TED pobiera dwa razy opłaty za to samo? Mieliście coś takiego na fakturze?


Nie słyszałem o takim przypadku.
Ale moim zdaniem TED wystawia i rozsyła trochę chaotycznie faktury za 2009 więc zalecam ostrożność.
Lepiej sprawdzać za co się płaci. To wszystko, co miałem na myśli.

Mam nadzieję, że tym razem moja wypowiedź jest nierozmydlona Wink
2076372
Rincewood 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Śro Mar 26, 2008 21:52
Posty: 211
Skąd: Gdańsk-Habenda

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:14    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Bardzo proszę zarząd wspólnoty budynku "De" by zajął się wyposażeniem wiaty śmietnikowej w siatkę oraz zamek/ kłódkę ponieważ w ostatnią sobotę strach było wyrzucić śmieci bo zajmował je pewien bezdomny jegomość, robi on trochę bałaganu i wydaje dziwne dźwięki. Kolejny argumentem za zamknięciem wiaty jest fakt, robienia z wiaty szaletu. Po 3 często "ktoś' zostawia otwarte klapy śmietników co stwarza stołówkę dla ptactwa.. przez co śmieci zaczynają fruwać po okolicy. Po 4-e jak zrobi się cieplej to przy kumulacji wszystkich powyżej może być niezły smród. Po 5-e jeżeli wiata będzie zamykana możemy uniknąć wrzucania do nich gruzu przez przyszłych mieszkańców budynku Ce, co jak wiadomo kosztuje więcej.
Po 6-e koszt dorobienia klucza do wiaty może weźmie Allcon na siebie. Poprawi to wizerunek osiedla a co za tym idzie samego dewelopera. Na innych osiedlach np. Ekolanu to jest standard, tak jak domofon wewnętrz, a le o tym już pisałem.
Czuwaj.
R.

_________________
Airwick odświeżacz do ust
1204909
ratovnick 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Maj 31, 2007 12:34
Posty: 291
Skąd: Gdańsk (os. Habenda)

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:24    Temat postu: Re: Blok D - śmietnik, oraz inne sprawy...

Cytat:
Witam

zostało stworzone konto mailowe na potrzeby wspólnoty mieszkaniowej budynku D - prosimy o przesyłanie na maila swoich problemów oraz sugestii.

Prosimy o podpisywanie się w mailu imieniem i nazwiskiem - na anonimowe maile nie będziemy odpisywać.


osiedlehabenda57@gmail.com

_________________
http://www.2style.pl FOTOGRAFIA i FILMOWANIE
1109667
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama