portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Habenda - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Blok J » Forum » administracja
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

administracja

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Maveriq 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Pon Sie 19, 2013 13:38
Posty: 271
Skąd: Kaszub

PostWysłany: Śro Lut 26, 2014 14:49    Temat postu: Re: administracja

Moim zdaniem również wygodniej, jeśli czynsz rozkłada się na cały rok.
Ty patrzysz na to tak, że okres bez ogrzewania jest, żeby oszczędzać... ja to widzę tak, że zimą mam dość innych wydatków.

_________________
Budynek K.
8473411
mdw5013 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 16, 2014 17:03
Posty: 145
Skąd: Habenda/Łostowice

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 23:09    Temat postu: Re: administracja

nie wiem kto z was wymyslil te kwoty za ogrzewanie. ale mozna po 1 sezonie oplacanym ryczaltem sprawdzic co sie oplaca. nasi znajomi na strzezonym osiedlu z bramami, cieciowkami, windami z metrazem 60+zarzadzanych przez patronusa placa tyle.czynszu co my za niecale 48 bez wind i hal garazowych, bez bram ogrodzen i cieciowki. bloki maja 5 lat a fundusz to ok 18 zl przy jej metrazu. ogrzewanie to ok 80 gr za metr i maja delikatne nadplaty, za to woda podgrzanie to ok 17 zl za m3 wiec trzeba zadac pytanie tedowi dlaczego placimy za malo.
13906706
Maveriq 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Pon Sie 19, 2013 13:38
Posty: 271
Skąd: Kaszub

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 1:30    Temat postu: Re: administracja

Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie: "bloki mają 5 lat".
_________________
Budynek K.
8473411
Cobra 
   

Forum Ekspert


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lut 06, 2008 9:49
Posty: 495
Skąd: Obecnie: Gdańsk Południe

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 6:42    Temat postu: Re: administracja

mdw5013 napisał:
nie wiem kto z was wymyslil te kwoty za ogrzewanie. ale mozna po 1 sezonie oplacanym ryczaltem sprawdzic co sie oplaca. nasi znajomi na strzezonym osiedlu z bramami, cieciowkami, windami z metrazem 60+zarzadzanych przez patronusa placa tyle.czynszu co my za niecale 48 bez wind i hal garazowych, bez bram ogrodzen i cieciowki. bloki maja 5 lat a fundusz to ok 18 zl przy jej metrazu. ogrzewanie to ok 80 gr za metr i maja delikatne nadplaty, za to woda podgrzanie to ok 17 zl za m3 wiec trzeba zadac pytanie tedowi dlaczego placimy za malo.


W naszych blokach nie ma mozliwości rozliczania ogrzewania ryczałtem - tylko z podzielników (oczywiście w pierwszym roku grzewczym - Allcon wprowadził ryczałt z uwagi na to, iż mieszkanie trzeba wygrzać, a miał doświadczenia na innych blokach iż ludzie oszczedzali i mieli przysłowiowego "grzybka" w nowym mieszkaniu). To czy płacimy cąły rok czy przez okres zimowy - decyzja Wspólnoty (u nas płacimy tylko w miesiacach zimowych, a opłata stała przez cały rok)
Co do funduszu remontowego - to że płacą 18 zł to wychodzi 30 gr/m2. Kwestia wspólnoty. U moich znajomych płacą 1 zł/m2 bo tak chciała wspólnota... u nas jest 50 gr/m2 - tutaj chciałem poinformować, iż z funduszu remontowego nie można wykonać monitoringu - bo to jest inwestycja i jest potrzebne osobne subkonto w księgach rachunkowych. Nasza wspólnota miała dodatkową opłatę przez 3 lata - było to 20 gr/m2 jak dobrze pamietam.
Co do podgrzania wody - mieszkamy i współpracujemy z TED juz 5 lat i nigdy, powtarzam nigdy nie było problemów z rozliczeniem wody... nadmieniam że koszt podgrzania to tylko koszt podgrzania - do tego trzeba doliczyć metr zimnej wody i mamy faktyczny koszt metra szesciennego ciepłej wody. Faktyczny koszt sprawdzę i podam dzisiaj wieczorem.
Co do ogrzewania - iż płacą 80 gr/m2 to co z tego? Każdy płaci tyle ile zużyje. Chciałbym zauważyć, iż po pełnym roku obliczeniowym za ogrzewania, zarządca musi zamówić moc cieplną na przyszły rok i taka jest dostarczana. I za tą moc musi zapłacić wspólnota poprzez przeliczenia ze współczynników każdego mieszkanca i ciepło z części wspólnych. Do tej pory Wspólnota nie ma zastrzeżeń do rozliczenia ciepła przez TED. U mnie w mieszkaniu chciałbym płacić "tylko" 80 gr/m2 miesiecznie, ale jest to całkowicie nierealne.
Co do czynszu - musimy tutaj rozgraniczyc dwie rzeczy - opłaty na rzecz utrzymania wspólnoty i opłaty indywidualne (o tych się nie dyskutuje SmileWink
Na rzerz utrzymania wspólnoty wchodzi: administracja, utrzymanie czystości na terenie wspólnoty, utrzymanie terenów zielnowych na terenie wspólnym, konserwacja, przeglądy, media części wspólnych etc. I teraz: wysokość tej części jest uzależniona od kilku aspektów, np. utrzymanie czystości klatek - określona stawka za m2 jest różna w zależności od częstości sprzątania i takie tam podobne - u nas w bloku B mamy sprzątane 3 razy w tygodniu - naprawdę czystość klatki jest moim zdaniem na wysokim poziomie. I można tak dalej wymieniać...
Aby porównywać oferty "czynszu" - opłat - na rzecz utrzymania wspólnoty należy porównać co wchodzi w skład takiej opłaty, jaka jest jakość oraz zakres prowadzonych czynności - jak to mówią - diabeł tkwi w szczegółach. I wtedy przystąpić do porównywania.
2278759
Moriel 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sie 24, 2009 22:46
Posty: 18
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 11:22    Temat postu: Re: administracja

Nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że ktoś na forum uparcie usiłuje zrobić smród wokół TEDa tylko po to, żeby wcisnąć w jego miejsce jakiegoś własnego, zaprzyjaźnionego czy spokrewnionego zarządcę.

W poniższych tabelkach wyliczone ile płacimy całościowo jako wspólnota za poszczególne koszty utrzymania części wspólnych i administrację.



Poniżej również porównanie zaliczek płaconych przez nas na CO z szacunkowym (bardzo zgrubnie) rocznym kosztem ciepła.
Wyliczone oszacowanie kosztu ogrzewania jest na jeden budynek.



Co do ciepłej i zimnej wody nie ma co dyskutować, to są koszty indywidualne. Każdy może poprosić o zaliczkę, jaka mu odpowiada.

Można polemizować z większością tych kosztów. Na pewno wiele da się negocjować. Ale nazywać je absurdalnymi i oczekiwać zmniejszenia o połowę to gruba przesada.
dovedove 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Lut 28, 2014 7:17
Posty: 5
Skąd: Łostowice

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 13:36    Temat postu: Re: administracja

Do kosztów jeszcze trzeba dodać utrzymanie terenu wspólnego i placu zabaw oraz modernizacja terenu zielonego, co nie zostało wyżej wymienione.

Co do czepiania się Teda, to po to mamy wolny rynek, żeby była konkurencja i żeby nam nie podnosili cen w nieskończoność. Zastanawianie się czy są inni, tańsi zarządcy jest chyba rzeczą normalną. Po co płacić więcej skoro, jeżeli jest taka możliwość to, można mniej.
Tylko potrzeba dogadania wszystkich wspólnot i jednej obrotnej osoby, która rozesłałaby zapytania do innych zarządców, wtedy mielibyśmy pełen obraz co do konkurencji.
Cobra 
   

Forum Ekspert


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lut 06, 2008 9:49
Posty: 495
Skąd: Obecnie: Gdańsk Południe

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 13:45    Temat postu: Re: administracja

dovedove napisał:

Co do czepiania się Teda, to po to mamy wolny rynek, żeby była konkurencja i żeby nam nie podnosili cen w nieskończoność. Zastanawianie się czy są inni, tańsi zarządcy jest chyba rzeczą normalną. Po co płacić więcej skoro, jeżeli jest taka możliwość to, można mniej.
Tylko potrzeba dogadania wszystkich wspólnot i jednej obrotnej osoby, która rozesłałaby zapytania do innych zarządców, wtedy mielibyśmy pełen obraz co do konkurencji.


Jakie podnoszenie cen? Chcialbym poinformować iż już leci 6 rok jak pracujemy z TED-em i nie mieliśmy żadnej podwyżki odnośnie zarządzania, utrzymania czystości i terenów wspólnych. Tylko są podnoszone opłaty za wodę ciepło, śmieci etc , czyli to co jest nałożone od góry i nie zależne od TEDA.
2278759
mdw5013 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 16, 2014 17:03
Posty: 145
Skąd: Habenda/Łostowice

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 22:34    Temat postu: Re: administracja

Cobra napisał:
dovedove napisał:

Co do czepiania się Teda, to po to mamy wolny rynek, żeby była konkurencja i żeby nam nie podnosili cen w nieskończoność. Zastanawianie się czy są inni, tańsi zarządcy jest chyba rzeczą normalną. Po co płacić więcej skoro, jeżeli jest taka możliwość to, można mniej.
Tylko potrzeba dogadania wszystkich wspólnot i jednej obrotnej osoby, która rozesłałaby zapytania do innych zarządców, wtedy mielibyśmy pełen obraz co do konkurencji.


Jakie podnoszenie cen? Chcialbym poinformować iż już leci 6 rok jak pracujemy z TED-em i nie mieliśmy żadnej podwyżki odnośnie zarządzania, utrzymania czystości i terenów wspólnych. Tylko są podnoszone opłaty za wodę ciepło, śmieci etc , czyli to co jest nałożone od góry i nie zależne od TEDA.


Gdy kupowaliśmy mieszkanie to czynsz za mieszkanie 50 m2 podano nam z Alconu 350 zł niecałe z ogrzewaniem i zaliczka na podgrzanie wody, dla m,nie to jest duza róznica to co teraz dostałam do zapłacenia. przy minimalnym zurzyciu wody i ogrzewania wychodziło mi niecałe 300 zł czynszu a nie 400, ktoś kłamał lub nie był świadom stawek na osiedlu. jednak mam jasne słoneczne i bardzo ciepłe mieszkanie, wieczorem gdy wychodziłam pomimo awarii ogrzewania było 19,9 st C, a na zewnatrz ok 3
13906706
Moriel 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sie 24, 2009 22:46
Posty: 18
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 23:35    Temat postu: Re: administracja

Niestety, od takich drobnych tricków zwiększających zysk nie stroni żaden deweloper, również Allcon.

Podobne brzydkie haczyki zastosowali narzucając swojego notariusza - chyba najgorszego w trójmieście czy sprzedając sieć szkieletową osiedla zewnętrznej firmie, przez co teraz wszyscy muszą się bujać z Vectrą.

Na szczęście budują przynajmniej dobrze Smile
Quindy 
   

Stały bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Nie Kwi 28, 2013 15:18
Posty: 65
Skąd: Habenda 'L'

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 7:17    Temat postu: Re: administracja

dovedove napisał:
Co do czepiania się Teda, to po to mamy wolny rynek, żeby była konkurencja i żeby nam nie podnosili cen w nieskończoność. Zastanawianie się czy są inni, tańsi zarządcy jest chyba rzeczą normalną. Po co płacić więcej skoro, jeżeli jest taka możliwość to, można mniej.
Tylko potrzeba dogadania wszystkich wspólnot i jednej obrotnej osoby, która rozesłałaby zapytania do innych zarządców, wtedy mielibyśmy pełen obraz co do konkurencji.


Bez sensu jest robić "przetargi" zarządców. "Najtańsi" wcale nie oznaczają "najlepsi". Budowlańcy żeby tylko wygrać przetarg budowy dróg na euro2012 też dawali najniższe ceny - wiadomo jak się to dla nich skończyło. Nie oszukujmy się - trzeba znaleźć złoty środek między ceną a jakością! Według mnie TED spełnia to kryterium. Mam wrażenie że gdyby niektórzy tylko mogli, to w ogóle zrezygnowaliby z większości opłat wspólnych, bo przecież nie korzystają:
- śmieci przecież można spakować w bagażnik i wywieźć samemu;
- jak ktoś nie ma dzieci to nie będzie płacił za plac zabaw;
- po tej trawie która tam rośnie to ja nie przeszedłem ani razu, więc odejmę sobie za nią - przecież nawet nie muszę nawet na nią patrzeć.

Proszę Was...
dovedove 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Lut 28, 2014 7:17
Posty: 5
Skąd: Łostowice

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 8:21    Temat postu: Re: administracja

Oczywiście się z Tobą zgadzam. Trzeba mieć jednak porównanie żeby stwierdzić, czy Ted to "złoty środek". Jak będą konkretne liczby, to wystawimy zarządcy ocenę. Mówienie, że jest najlepszy za tą cenę, bo jest, mnie nie przekonuje.
Cobra 
   

Forum Ekspert


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lut 06, 2008 9:49
Posty: 495
Skąd: Obecnie: Gdańsk Południe

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 10:13    Temat postu: Re: administracja

mdw5013 napisał:
Cobra napisał:
dovedove napisał:

Co do czepiania się Teda, to po to mamy wolny rynek, żeby była konkurencja i żeby nam nie podnosili cen w nieskończoność. Zastanawianie się czy są inni, tańsi zarządcy jest chyba rzeczą normalną. Po co płacić więcej skoro, jeżeli jest taka możliwość to, można mniej.
Tylko potrzeba dogadania wszystkich wspólnot i jednej obrotnej osoby, która rozesłałaby zapytania do innych zarządców, wtedy mielibyśmy pełen obraz co do konkurencji.


Jakie podnoszenie cen? Chcialbym poinformować iż już leci 6 rok jak pracujemy z TED-em i nie mieliśmy żadnej podwyżki odnośnie zarządzania, utrzymania czystości i terenów wspólnych. Tylko są podnoszone opłaty za wodę ciepło, śmieci etc , czyli to co jest nałożone od góry i nie zależne od TEDA.


Gdy kupowaliśmy mieszkanie to czynsz za mieszkanie 50 m2 podano nam z Alconu 350 zł niecałe z ogrzewaniem i zaliczka na podgrzanie wody, dla m,nie to jest duza róznica to co teraz dostałam do zapłacenia. przy minimalnym zurzyciu wody i ogrzewania wychodziło mi niecałe 300 zł czynszu a nie 400, ktoś kłamał lub nie był świadom stawek na osiedlu. jednak mam jasne słoneczne i bardzo ciepłe mieszkanie, wieczorem gdy wychodziłam pomimo awarii ogrzewania było 19,9 st C, a na zewnatrz ok 3


Droga sąsiadko... mi również mówili że będzie i co z tego? skoro koszt podgrzania wody poszedł o 10 zł/m3 w ciągu 3-4 lat... smieci z 14 poszły na 30 zł... ogrzewanie poszło do góry... opłaty TED NA TYM SAMYM POZIOMIE OD POCZATKU NASZEJ WSPOLNOTY. W ciągu tych 6 lat urodziła mi się córeczka, co spowodowało wzrost zużycia wody - i co mam zrobić? Powiedzieć Allconowi że na 50m2 powinno być maksymalnie czynszu 350 zł/m2 a mam więcej?

Sa na pewno na osiedlu mieszkańcy (rodzina 2+1) gdzie przy mieszkaniu 50 m2 w zime płacą po 350 zł czynszu miesięcznie...

Wiec jakie pretensje do TED'a? Ze miejskie spółki podnoszą ceny? Co do tego ma TED? Proszę rozróżnić opłaty, które ponosimy.
Przecież jako wspólnota możecie obnizyc sobie koszt sprzątania klatki - np. sprzątanie klatki raz na miesiąc... i zyskacie na tej usłudze 80%... można wymieniać... możecie nie opłacać usługi konserwacji i wyznaczyć jednego mieszkanca który będzie wszystko naprawiał... itd...
2278759
Quindy 
   

Stały bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Nie Kwi 28, 2013 15:18
Posty: 65
Skąd: Habenda 'L'

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 11:36    Temat postu: Re: administracja

dovedove napisał:
Oczywiście się z Tobą zgadzam. Trzeba mieć jednak porównanie żeby stwierdzić, czy Ted to "złoty środek". Jak będą konkretne liczby, to wystawimy zarządcy ocenę. Mówienie, że jest najlepszy za tą cenę, bo jest, mnie nie przekonuje.


Tylko żeby stwierdzić czy innni zarządcy będą wspomnianym "złotym środkiem" to oprócz kwestii finansowej musielibyśmy porównać JAKOŚĆ świadczonych usług. A jak porównać jakość jak się nie ma z nią do czynienia? Opinie innych ludzi mogą być mylące, zwłaszcza jeżeli tych ludzi jest mało.

Internet to specyficzne medium. Mało kto chce wystawić opinię dobrą. Dlatego tak mało jest wpisów że Ted zrobił coś fajnego. Zdecydowana większość loguje się i zostawia wpisy wtedy kiedy poszło coś nie po ich myśli - "ale ich teraz zwyzywam za to co mi zrobili".

Podsumowując - żeby znaleźć najlepszego zarządcę, trzeba by ich wszystkich po kolei testować, a to jest niemożliwe. Uważam że skoro trafiliśmy na dobrego zarządcę (no szczerze - zły nie jest), to powinniśmy się cieszyć. Zmieniając i testując możemy wpaść w bagno. Co innego gdyby co chwilę był z nim problem
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama